Vaše příběhy

Zkušenosti s únikem moči Barunakop
Již od porodu jsem trpěla stresovou formou inkontinence. Projevovalo se to hlavně při nějaké fyzické námaze typu zvedání dítěte či silnějším smíchu. Nejprve jsem byla nucena nosit pleny a zkoušela jsem veškeré dostupné „neinvazivní metody léčby inkontinence moči“ – nezabralo to.

Co mi pomohlo
V březnu jsem se rozhodla podstoupit zákrok u MUDr. Michala Otčenáška. Jednalo se o zákrok s využitím pásky typu TVT. Po podrobné prohlídce a konzultaci jsme se domluvili na termínu operaci a vše proběhlo bez komplikací. Domluvila jsem se poté na rehabilitační fyzioterapii a musím říci, že se konečně vše vrátilo do normálu!

Únik moči nenechte zajít daleko
Dobrý den, začala jsem mít problém s únikem moči zhruba v 56 letech, kdy to začalo mírnými úniky při kašli, kýchání, nějaké námaze atd. Bylo to nepříjemné a člověk si to nerad připouští, ale je lepší si to připustit, než to neřešit a nechat to zajít dál a do toho i samozřejmě zapáchat, přeci jen moč je moč.

Léčba
Začala jsem používat vložky speciálně pro únik moči. Zpočátku jsem zkoušela různé cviky na pánevní dno, a jak jsem si tak chodila pro hygienické pomůcky kousek od nás do lékárny, kde za pultem pracuje paní zhruba mého věku, začala se se mnou o problému bavit, když měla zrovna chvíli prázdnou lékárnu. Doporučila mi dýňové tablety, které jsou běžně k sehnání v lékárně a pro stydlivější jako já i na internetu. Pořád lepší zkusit přírodu a pohyb, než se hned vrhat na operační stůl.

Nehormonální léčba
Stresovou inkontinencí jsem trpěla od porodu a projevovalo se to únikem moči třeba při smíchu, zvedání starší dcerky a taky třeba, když jsem se lekla a podobně. Bylo to dost nepříjemné a nosila jsem plíny jako moje nejmladší holčička.

1839305

Léčba
Zkoušela jsem různé bylinné čaje, brusinky (celkem zbytečně) a také Kegelovy cviky, Ive, ale definitivně jsem se toho zbavila až za pomoci Incovenalu.

Co mi pomohlo
Kegelovy cviky a Incovenal (s CEL komplexem.) Léčba tři měsíce.

Inkontinence Silva P.
Únikem moči jsem naposledy trpěla po porodu. Trvalo to skoro dva měsíce.

Co mi pomohlo
Pomohlo mi cvičení podle DVD.

Kegelovy cviky při inkontinenci
Začala jsem mít problémy s inkontinencí při přechodu. Bylo to spíš v začátcích, ale dost mě to překvapilo. Nejhorší to bylo při kýchání, kašlání a nebo při větším smíchu. Navíc si nepřipadám tak stará,aby mě tohle trápilo.

Co mi pomohlo
Našla jsem si jak mám cvičit Kegelovy cviky a taky jsem si koupila doplněk dýňové tablety, které mají extrakt z dýně a posilují přímo na svaly močového měchýře a taky ovlivňují hladinu hormonů. Jako bonus pomáhají i při nepříjemných stavech při přechodu, u mě to byly návaly horka, pocení a nervozita.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.