Můžu pomoci někomu jinému

Může se stát, že někdo z vašeho blízkého okolí, váš rodinný příslušník nebo přítel by bez vaší pomoci možná nevyhledal pro svůj stav léčbu, což by mohlo mít výrazný dopad na jeho fyzickou, sociální a emocionální pohodu.

Jestliže se rozhodnete pokusit pomoci někomu jinému, nabídněte pomoc se zvládnutím nejdůležitějšího kroku – návštěvy lékaře.

Věci, které byste si měli zapamatovat, když s někým hovoříte:

– Lidé se někdy cítí trapně kvůli tomu, co možná mylně vidí jako záležitost osobní hygieny místo jako lékařský případ.

– Někteří lidé mají pocit, že nechtějí lékaře obtěžovat svými potížemi s močením.

– Protože žena je zvyklá používat vložky během menstruace, nemusela by pociťovat používání vložky kvůli úniku moči jako neobvyklé.

– Muži by se mohli obávat, že potíže s močením jsou příznakem rakoviny prostaty a mohli by odmítat jít k lékaři kvůli strachu z toho, co by mohl najít.

– Muži mohou také vidět své potíže s močením jako chabý odraz svého mužsví nebo jako znak stárnutí.

– Někteří lidé se mohou pokoušet o svých potížích vtipkovat, mohou vyjadřovat zlost či nelibost, nebo se mohou pokoušet minimalizovat rozsah jejich příznaků.

Obecně je důležité rozpoznat, že by se mohlo jednat o delikátní záležitost a měli byste použít vlastního úsudku k rozhodnutí, jak věc podat. Chcete si být jisti, že se váš přítel nebo rodinný příslušník cítí respektován, a nikoli vysmíván nebo kritizován. Chcete si být jisti, že se tak děje v bezpečném a soukromém prostředí a samozřejmě že to zůstane mezi vámi dvěma. Nikdo by se neměl za tento stav cítit trapně.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.