Víme, že únik moči může být nepříjemný problém. Rádi Vám pomůžeme ho snadněji zvládnout. Jak?
* Na trhu jsou pro Vás vzorky zdarma. Na to, abyste mohli „fungovat normálně“ je vhodné používat absorpční pomůcky., Které uniklý moč a pach s ním spojený zachytí. Je důležité si správně vybrat mezi vícero možností savostí, velikostí a značek.
* Pořádáme pacientské semináře na téma úniku moči. Informujte se na našem emailu nebo zkontrolujte sekci „Naše aktivity“ na naší stránce.
* Finanční limity pojišťoven jsou příliš nízké ? Potřebujete více pomůcek než určuje kategorizačních seznam zdravotnických prostředků? Napište nám. Poradíme Vám, jak požádat pojišťovnu o udělení výjimky.
* Máte doma pacienta s únikem moči a / nebo stolice ? Potřebovali byste rady, jak se o něj správně postarat? Kontaktujte nás a my Vám rádi zašleme zdarma informační brožury, které Vám jistě pomohou.
* Velmi důležitá je při lehčích formách úniku moči prevence, resp. cvičení na posilování svalů pánevního dna . Díky cvičení se můžete svého problému jednou provždy zbavit. Přinášíme pár rad jak na to.
Při cvičení stahujete svaly , jako když chcete zadržet moč. A zase jejich uvolňujete . Tento postup opakujte až 30x za sebou ,vždy po několika sekundách . První týdny udržujte sevření do pěti sekund a mezi stahy stejnou dobu odpočívejte . Později svalynapínejte až po dobu 10 sekund .
V další fázi zkuste pokročilý trénink , při kterém síla sevření postupně narůstá a klesá . Sevření se pozvolna zvyšuje , až dosáhne maxima . Každá fáze by měla trvat přibližně 5 sekund , než se dostanete do stavu maximálního sevření , by vám mělo zabrat půl minuty.
Nesnažte se cvičení urychlit , pomaleji cvičení posilování nedochází k stahování jiných svalových partií ( břicho , stehna , hýždě )nebo zadržování dechu . Důležité je také cvičit , pokud máte vyprázdněný močový měchýř.